💕 برای بادکنک ارایی چه وسایلی لازم است

بادکنک ارایی

فهرست مطالب

امروزه برای زیباتر کردن مجالس مختلف نظیر تولد، جشن عقد و عروسی، از بادکنک آرایی به نحو احسن استفاده می‌ شود. با توجه به تنوع مدل های بادکنک آرایی، نیاز به وسیله های ضروری برای این کار، احساس می‌ شود. با این وجود، قبل از اقدام به بادکنک آرایی و نصب آن در مکان موردنظر، بهتر است وسیله های آن را تهیه کرده و سپس با بهره گیری از آنان بادکنک آرایی بی نقصی را به انجام رسانید.

بادکنک آرایی تولد

عموما استفاده از بادکنک های پر شده از هوای خلأ در رنگ های مختلف، برای زیباسازی تم مکان، استفاده می‌ شود. از این روش تزئین، برای زیباسازی جشن عقد و عروسی استفاده می‌ شود. بادکنک های افقی و یا عمودی استند دار، در دو طرف سالن جشن و یا صندلی عروس و داماد قرار می گيرند.

همچنین در افتتاحیه انواع مراکز تجاری، فرهنگی و… از بادکنک آرایی در سبک های رسمی در نوع ایستاده و افقی استفاده می‌ شود. قرارگیری بادکنک های استنددار ایستاده در دو طرف ورودی سالن یا مرکز تجاری، فرهنگی، به عنوان زیباسازی بخش ورودی و خوش آمدگویی مورد بهره گیری قرار می گیرد.

در جشن تولد، بادکنک آرایی در صدر مراحل تزئین قرار دارد. در این جشن با روش های متعدد تزئین بادکنک، زیبایی را برای مکان تولید فراهم می کنند. عموما برای استفاده از بادکنک در جشن تولد، نیاز به لوازم بسیار زیادی می‌ باشد که به طور جامع، نقش مهمی در تزئین بادکنک دارند.

بادکنک آرایی

بادکنک آرایی تولد دخترانه

بادکنک آرایی یکی از روش‌های جذاب و پرطرفدار برای تزئین جشن تولد دخترانه است. با استفاده از بادکنک‌ها در رنگ‌های شاد و طرح‌های متنوع، می‌توانید فضایی شاد و دلنشین برای جشن تولد دخترتان خلق کنید.

 تم‌های محبوب:

شاهزاده خانم: از بادکنک‌های صورتی، بنفش و طلایی به همراه تاج، عصا و لباس‌های پرنسسی استفاده کنید.

پری: از بادکنک‌های رنگارنگ با طرح بال‌های پری، گل‌ها و ستاره‌ها استفاده کنید.

تک‌شاخ: از بادکنک‌های سفید، صورتی و رنگ‌های پاستلی به همراه شاخ تک‌شاخ و گل‌های مصنوعی استفاده کنید.

شخصیت‌های کارتونی: از بادکنک‌های طرح شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه دخترتان استفاده کنید.

دنیای زیر آب: از بادکنک‌های آبی، سبز و بنفش به همراه طرح‌های ماهی، ستاره دریایی و مرجان استفاده کنید.

بادکنک آرایی ساده

برای تزئین بادکنک برای جشن، نیاز است تا چندین عدد بادکنک به یکدیگر اتصال یابند و تشکیل توده ای از بادکنک های رنگی را برای پر کردن فضای خالی محل جشن نمایند. همچنین استفاده از بادکنک تکی برای این کار، با بهره گیری از انواع لوازم تزئینی مانند روبان های رنگی چراغ های نواری بادکنک و همچنین گاز هلیومی برای ایستایی بادکنک در هوا، مسیر می‌ شود.

لوازم اصلی بادکنک آرایی

وسایل بادکنک آرایی

بخشی از لوازم مورد نیاز برای بادکنک آرایی، به عنوان نیاز ضروری این کار می‌ باشند که در صورت عدم استفاده از آن ها، تزئین بادکنک با مشکلات بسیاری برای اپراتور صورت خواهد گرفت. از جمله وسایل مورد نیاز اصلی برای این کار به عبارت زیر می‌ باشند:

 بادکنک های رنگی یا شفاف

بادکنک نقش اصلی را در این حیطه ایفا می‌ کند. با توجه به تم محل تزئینی، می‌ توان از نوع رنگی و مات و با همچنین از نوع شفاف بادکنک استفاده کرد.

 قیچی در سایز کوچک و بزرگ

برش دادن روبان، چسب و ساير ابزارهای مخصوص در این حیطه، اهمیت استفاده از قیچی را بیان می کنند. برای راحتی کار، بهتر است دو سایز کوچک و بزرگ این قیچی را تهیه کرد و بسته به شرایط قرارگیری بادکنک ها، از آن ها استفاده کرد.

 نوار چسب شفاف

از این محصول برای اتصال دادن دائمی یا موقت محصولات مورد نیاز بادکنک آرایی استفاده می‌ شود.

 روبان های ساده و حلقه دار

در حیطه موردنظر ، استفاده از روبان های حلقه دار برای قرارگیری ثابت انتهای بادکنک ها در کنار یکدیگر با فاصله مشخص، الزامی است. این روبان ها با داشتن سوراخی با قطر معین، می توانند انتهای گره خورده بادکنک را به صورت ثابت نگه دارند. این محصولات در تنوع رنگی و شفاف ارائه می‌ شود. روبان های ساده نیز برای تزئین بادکنک ها در قسمت گره انتهایی آنان، قرار می گيرند که بسته به نیاز، در طول متغیری استفاده می‌ شوند.

 نخ ماهیگیری

برای استفاده از بادکنک های هلیومی، در بیشتر مواقع نیاز است تا ارتفاع مشخصی از سطح زمین برای ثابت سازی بادکنک را تعیین شود. این کار با نخ ماهیگیری به بهترین نحو انجام می‌ شود. با گره زدن انتهای بادکنک به نخ ماهیگیری و اتصال انتهای دیگر نخ به زمین، می‌ توان بادکنک را در فاصله معینی از زمین، به صورت معلق نگه داشت.

 مخزن های هلیومی

این وسیله به صورت یکبار مصرف و چندبار مصرف ا ارائه می‌ شوند که برای استفاده از بادکنک های هلیومی مناسب می‌ باشند تا گاز هلیوم را در داخل بادکنک ها اعمال کنند.

 تفنگ چسب سرد

چسب های میله ای حرارتی را می‌ توان با این تفنگ مخصوص ذوب کرد که با دمای بسیار معقول که به متریال بادکنک آسیب وارد نمی سازد، مورد استفاده قرار داد. چسباندن لوازم تزئینی روی بادکنک باد شده، با این نوع چسب، انجام می گیرد.

گیره های آب بندی بادکنک

برای نگه داری باد داخل بادکنک قبل از بستن انتهای آن، از گیره های موردنظر استفاده می‌ شود. این گیره ها با داشتن فشار حداکثری دو دندانه بالا و پایینی، از نشتی باد داخل بادکنک جلوگیری می کنند. لذا برای گازهای هلیومی موجود در داخل بادکنک نیز مناسب می‌ باشند.

 نگهدارنده بادکنک

این محصول دارای طول میله ای می‌ باشد که در ارتفاع متغیری قرار دارد. همچنین یک حلقه دایره ای شکل در ابتدای و انتهای آن وجود دارد که اتصال به بادکنک و زمین را با ایستایی عالی، امکان پذیر می سازد.

 حلقه بادکنک

این وسیله در نوع پلاستیکی به حالت دایره ای می‌ باشد که روی بدنه دایره ای آن حفره های منظمی دیده می‌ شوند. در داخل حفره ها، انتهای بادکنک ها قرار می گیرد تا دایره منظمی از بادکنک در نوع چندتایی برای بادکنک آرایی، به دست آید.

 پمپ باد بادکنک

این وسیله در ابعاد مناسب و قابل حمل، یکی از ضروریات بادکنک آرایی می‌ باشد. به وسیله این محصول می‌ توان بادکنک های مختلفی را باد کرد که سرعت کار را بسیار افزایش می‌ دهد.

باد کردن بادکنک

لوازم فرعی بادکنک آرایی

برای زیباسازی بخش انتهایی بادکنک ها از تورهای رنگی استفاده می‌ شود. همچنین یا شکل دادن به آن ها در طرح گل، پیچ و… می‌ توان زیبایی بادکنک آرایی را دوچندان نمود.

از چراغ های ریسه ای و یا شب نما، برای پر کردن داخل بادکنک استفاده می‌ شود. این چراغ ها در هنگام روشنایی و تاریکی، جلوه رنگارنگ و بسیار زیبایی را به محیط تزئین شده می‌ دهند، همچنین ریسه های شب رنگ نیز در تاریکی، می توانند جلوه نوری خود را به نمایش بگذارند.

هزینه وسایل بادکنک آرایی

با توجه به تعدد بالای وسیله های بادکنک، قیمت خرید متفاوتی از آن ها انتظار می رود. کماکان وسیله هایی مانند پمپ باد، در بالاترین میزان قیمت قرار دارند. بادکنک های باکیفیت لاتکسی، با توجه به کیفیت متغیر، از قیمت متفاوتی نیز برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *