💕 رنگ مخصوص چاپ بادکنک

رنگ مخصوص چاپ بادکنک

فهرست مطالب

در هر شغلی با توجه به نوع کاری که قرار است به درستی انجام شود میبایست از متریال و مواد اولیه مناسب آن کار استفاده شود. چون مواد اولیه با کیفیت و مرغوب، یک کالا و محصول نهایی عالی را بوجود می آورد .

البته این نکته حائز اهمیت است که باید در نظر داشته باشیم چه نوع متریالی، بهترین بازخورد را برای کالایی که تولید می‌کنیم، ایجاد خواهد نمود.
لذا در صنعت چاپ همان طور که از نام آن مشخص است، رنگ نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا می نماید. لذا باید در نظر داشته باشیم که از چه رنگی برای چاپ روی چه نوع کالایی استفاده می نمائیم، مثلاً برای چاپ افست یا کاغذ از یک نوع رنگ جهت چاپ استفاده می شود و برای چاپ روی بادکنک تبلیغاتی از یک نوع رنگ دیگر باید استفاده کرد و همینطور رنگ مورد نیاز برای چاپ روی لیوان و ظروف، بسیار متفاوت خواهد بود.

شایان ذکر است که چاپ روی بادکنک به صورت سیلک اسکرین انجام می‌شود که در این نوع چاپ می بایست از شابلون و یا همان کلیشه که با توری های مخصوص ساخته شده است استفاده نمود .

لذا برای انجام چاپ، رنگ مخصوص چاپ بادکنک درون شابلون ریخته میشود و بعد به کمک اسکوئیچی یا همان قلم مخصوص چاپ بادکنک فرآیند چاپ انجام می شود .

این نکته حائز اهمیت است که رنگ مورد نظر برای چاپ بادکنک باید طوری ساخته شده باشد که نه زیاد غلیظ باشد و نه خیلی رقیق که به درستی تصویر لوگوی مورد نظر را بتوان بروی بادکنک چاپ نمود .
لذا در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی در مورد رنگ چاپ بادکنک به شما عزیزان ارائه نمائیم .

همچنین بخوانید: سفارش ساخت بالن تبلیغاتی

رنگ مخصوص چاپ بادکنک

انواع رنگ چاپ بادکنک

در ابتدا باید اذعان کنیم که در سال های گذشته تمامی رنگ ها برای چاپ روی بادکنک به صورت وارداتی بوده است. اما با گذشت زمان شرکت های تولید کننده رنگ چاپ به فرمول ساخت رنگ برای چاپ بادکنک دست یافتند که علاوه بر کیفیت مناسب از قیمت بسیار پایین‌تری نیز برخوردار می باشد .
لازم به توضیح است برای چاپ بادکنک از دو مدل رنگ که نوع حلاّل آن متفاوت میباشد استفاده می‌شود که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد .

رنگ چاپ بادکنک با حلاّل آب :

این نوع رنگ همانطور که از اسمش مشخص است حلال آن آب بوده و رنگ فوری نامیده میشود و با آب رقیق می شود و نیز اصطلاحاً به آن رنگ پایه آب گفته می‌شود.

مزیت رنگ پایه آب این است که سریع بعد از انجام چاپ بر روی بادکنک خشک شده و از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد و نکته مهم در مورد این نوع رنگ این است که هیچ گونه بوی بدی ندارد و شیمیایی نیز نمی باشد .

رنگ چاپ بادکنک با حلال ریتاردر :

نوع دیگر رنگ چاپ بادکنک با حلال ریتاردر بوده و نوعی مواد شیمیایی می باشدکه از مشتقات نفتی نیز هست.

رنگ هایی که با حلال ریتاردر رقیق می شوند رنگ های پی وی سی بوده که مصارف گوناگونی نیز دارن . لازم به ذکر است کیفیت این رنگ ها مطلوب می باشد اما تفاوت آن با رنگ های پایه آب در این است که به علت این که بوی بدی دارد موجب اذیت شدن تولید کنندگان و همچنین مصرف کنندگان این نوع رنگ می شود.

اما باید اذعان نمائیم که با گذشت یک الی دو روز از زمان استفاده و چاپ با این نوع رنگ، بوی بد آن از بین می رود و اصطلاحا بوی آن میپرد .
اما با گذشت زمان مدل ریتاردر بدون بو نیز وارد بازار شده است که تا حد بسیار زیادی این مشکل نیز مرتفع شده است .

کیفیت رنگ چاپ در شرکت دیبا :

شرکت چاپ دیبا سابقه ای دیرینه در امر چاپ بادکنک دارد و از بهترین نوع رنگ جهت چاپ بهره می برد که این نوع رنگ علاوه بر کیفیت بسیار بالا سبب می گردد که چاپ لوگو به صورت بسیار عالی روی بادکنک انجام شود .

لازم به توضیح است شرکت دیبا رنگ های مصرفی جهت چاپ بادکنک را در کارگاه شرکت دیبا و با فرمولی خاص که بر حسب علم روز و تجربه می باشد درست کرده و نکته مهم در این رنگ ها این است که شرکت دیبا تمامی چاپ هایی که روی بادکنک انجام می دهد را تا ۲ سال گارانتی می نماید .
گارانتی نیز شامل این خواهد بود که رنگ چاپ روی بادکنک نه بشکند و نه بریزد که این دو عامل اصلی ترین عوامل متمایز شدن شرکت دیبا با سایر شرکت ها خواهد بود

همچنین شما می توانید جهت ثبت سفارش چاپ بادکنک و بالن تبلیغاتی، بادکنک آرایی و یا سفارش پمپ باد بادکنک و فروش بادکنک با کارشناسان ما ازطریق صفحه تماس با ما و یا چت واتساپ در ارتباط باشید و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید.

همچنین بخوانید: دستگاه چاپ بادکنک تبلیغاتی

رنگ مخصوص چاپ بادکنک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *